02 października, 2017

Bransoletkove-love

Komplet z jadeitów - kolczyki i bransoletka
 Dla wszystkich miłośników bransoletek, przygotowałam kilka propozycji. Na początek wkradł się jeden komplet w kolorze intensywnego różu.


Bransoletka koralikowa
Grudzień się zbliża. Boże Narodzenie nadchodzi. Magiczny czas na który czekamy cały rok. Od kilku lat wyprzedzam sieciówki i o świętach właśnie myślę już w październiku.
Zaczynam dumać nad prezentami. Co komu uszyć, zamówić, upleść, wyszyć. Jakie przygotować materiały, koraliki, sznurki, zapięcia, zamki, a może nici czy guziki i na koniec jak to wszystko pięknie zapakować - papiery, wstążki, pieczątki. Wszak zasoby kończą się zawsze gdy termin goni, a coś trzeba skończyć na wczoraj. W gorącym grudniowym okresie z niecierpliwością czeka się na paczki lub przemierza kilometry w poszukiwaniu sklepów z odpowiednim asortymentem. Niestety moje plany nie za każdym razem się urzeczywistniają, ale listy robię na kilka miesięcy wstecz i co roku pracuję nad tym by je solennie wypełniać, pilnować ustalonych terminów. W tym roku już mam koncept na kolejny pracochłonny projekt świąteczny, zaczynam przygotowania.
Pamiętacie moje ubiegłoroczne poduchy? Zobaczycie je na blogu. Szycie tego stosu zajęło mi na prawdę dużo czasu, tym bardziej, że mam małego Pomocnika w domu, który systematycznie sprawdza jakość wykonywanych przeze mnie rzeczy. Oczywiście obowiązkowo liczy wszystkie nici i guziki, że nie wspomnę już o koralikach na widok których oczka świecą się jak najjaśniejsze gwiazdki:)
Dzięki pracy na raty (Dosłownie, jednego dnia kroiłam materiał, kolejnego zszywałam i mocowałam zamki) i pomocy Karola zdążyłam do 24 grudnia. Jak będzie w tym roku?
Bransoletka koralikowa
Bransoletka z agatów

3 komentarze:

  1. 100 %, że w tym roku również się wyrobisz :) Pomocnik coraz więcej pomaga :P Oczywiście inwentaryzację materiałów musi przeprowadzać, żeby wszystko zgadzało się ze stanem faktycznym :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bransoletki są bardzo fajne i ja także lubię je wykonywać własnoręcznie. W szczególności gdy mam całą masę różnych półfabrykatów jubilerskich https://pl.silvexcraft.eu/2-polfabrykaty-jubilerskie to w takim wypadku często zatracam czas. Jednak jestem zadowolona z takich wyrobów :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super! Gdyby ktoś szukał klasycznych i modnych bransoletek to ja znalazłam tutaj: https://esclusiva.pl/bransoletki pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń