19 stycznia, 2017

Poduchy na święta

Poduchy uszyte na święta 2016
W minionym roku byłam pomocnikiem Mikołaja na całego. Szycie tej stertki poduszek zajęło mi wiele godzin, tym bardziej, że każda ma wszyty zamek, by właściciel mógł wygodnie zdjąć poszewkę i ją uprać. 

Jak szyć przy małym dziecku w domu??? Odpowiedź jest prosta: na raty, najpierw wszystko wykroiłam, pofastrygowałam bawełnę z polarem (bez tego obie tkaniny żyją swoim życiem przy szyciu) i pozszywałam maszyną, zostawiając miejsce na zamek. Następnie przed TV (tak to choroba niespokojnego ducha, o której pisałam na blogu, nie potrafię bezczynnie siedzieć i oglądać filmu:) - siedziałam i fastrygowałam ręcznie zamki do wszystkich ośmiu poduszek, by potem za jednym zamachem przy maszynie zamocować je. 
Ile podejść robiłam do tego zestawu? Wydaje mi się, że 4 lub 5. Kiedy mieszka się w bloku, szycie po 22.00 nie jest wskazane, acz moi sąsiedzi żyją na wiecznej imprezie, więc myślę, że "delikatny", monotonny stukot maszyny do szycia przed snem byłby niczym balsam na ich skołatane uszy nieregularnymi melodiami... Gorzej z zasypianiem mojej małej córci, która sen ma jak mały zajączek przy miedzy (jak mawiała moja babcia). W ciągu dnia budzi ją każdy szmer. Polary i prawie wszystkie wzory bawełny kupiłam we wspaniałym sklepie Minky i Tkaninki, obsługa profesjonalna a wysyłka odbyła się wręcz ekspresowo, dlatego polecam ten sklep internetowy.
Zapraszam zatem do oglądania tych kolorowych, miłych w dotyku poduszek.
Poduszka New York

Poduszki New York

Poduszka New York


Poduszka Renifer

Poduszka Renifer

Poduszka Owieczki

Poduszki Renifery


Poduszki Piórka

Poduszka Piórka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz